Rysowanie węglem. Poznając nową technikę ćwiczyliśmy wyczucie światła i cienia, a także doskonaliliśmy rysowanie zwierząt i martwej natury. Zobacz, jak nam to wyszło!
Pierwsze kroki z węglem
Na ostatnich zajęciach nasi mali Artyści poznali nową technikę – rysowanie węglem. Jest to jedna z technik rysunkowych, najpopularniejsza zaraz po ołówkach. Rysując węglem możemy odtwarzać przedmioty, jednak raczej nie skupiamy się tu na szczegółach. Ćwiczymy za to wyczucie światła i cienia, ale też ogólnej formy przedmiotów.
O rysowaniu węglem słów kilka…
Na samym początku zapoznaliśmy się z tą techniką od strony teoretycznej. Obejrzeliśmy króciutką prezentację, która uświadomiła nam głównie to, co przy pomocy węgla można stworzyć. Poznaliśmy również dwa rodzaje węgla – naturalny i prasowany. Później przeszliśmy już do praktyki. Każdy dostał do ręki po dwa kawałki węgla i później testowaliśmy, z czym to się właściwie je.
Co rysowaliśmy?
Nasi Artyści dostali do wyboru kilka tematów – tak aby nie czuli presji. Skupialiśmy się w końcu przede wszystkim na poznaniu tej techniki. Większość jako temat wybrała zwierzęta (i świetnie to im wyszło!), a niektórzy podjęli wyzwanie i rysowali martwą naturę. Naszym zdaniem wszyscy wykazali się świetnym wyczuciem światła i cienia oraz naprawdę dobrą konstrukcją przedmiotów i sylwetek zwierząt.
„Rysowanie węglem”
A co na to dzieci?
Dziwcie się lub nie, ale nasi kursanci lubią się brudzić! Wydaje nam się, że to właśnie z tego powodu tak bardzo spodobała im się ta technika. Podczas pracy węgiel lądował nie tylko na papierze, ale też na rękach i twarzach – to nic innego jak dowód zaangażowania w tworzenie dzieł sztuki 🙂
Jeśli interesuje Was to, jak wyglądały nasze zajęcia tego dnia, możecie zobaczyć zdjęcia w naszej galerii: